Квітень

ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

70-річчя операції "Вісла" в Кошалінській філармонії

70-річчя операції "Вісла" в Кошалінській філармонії

14 жовтня в місті Кошалін відбувся концерт присвячений 70-річчю операції «Вісла» організований Обєднанням українців у Польщі.


З цієї нагоди організаторами було презентовано книжку «70 lat po Akcji «Wisła». Mity», де розкриваються справжні причини трагедії.

На сцені філармонії імені Станіслава Монюшка виступив лауреат міжнародних конкурсів струнний ансамбль «QuattroCorde» та солісти Анжела Приходько (скрипка) та Ольга Яловенко (сопрано). Програма настільки вразили польську публіку, що слухачі підходили до наших делегатів та артистів і безпосередньо висловлювали своє захоплення. У цьому немає нічого дивного, оскільки «QuattroCorde» разом з солістами продемонстрували чимало високохудожніх творів, переважна частина яких написана саме українськими композиторами. Всі ми знаємо, що українська культура є дуже багатою, особливо її народна творчість. Українці, їдучи за кордон, часто її демонструють. Це є природно, бо ми пишаємося нашим фольклором. Проте цього разу мешканці Кошаліну, а також Тшебатува (Голова гуртка ОУП – Василь Більо) та Валча (Голова гуртка ОУП – Стефанія Терефенко) мали змогу почути іншу сторону української культури – ту рафіновану академічну музику написану професійними композиторами, яка, на жаль, поза межами України звучить значно рідше. Зі сцени звучали твори М. Березовського, М. Лисенка, К. Стеценка, В. Косенка, С. Людкевича, А. Кос-Анатольського, М. Скорика, І. Фіцаловича, С. Орла. П. Терпелюка. Отже, музиканти здійснили такий собі екскурс української музики від XVIII до XXI ст.. Виконуючи сучасні твори, було зроблено акцент на прикарпатських композиторах.

Наші музиканти повернулися з позитивними емоціями. Кошалінська філармонія ім. Станіслава Монюшка побудована в 2013 році і за висловом Марека Корбецкі «… є справжнім центром музики з великої літери «М». Що стосується основної зали, то на думку автора статті це один з небагатьох випадків, де є добре поєднання акустики та архітектури.

Вечір, присвячений 70-ій річниці операції «Вісла» в польському місті Кошалін, організований управою кошалінського відділу Об’єднання українців в Польщі (президент – Роман Білас), показав активну діяльність української діаспори, пріоритетним завданням якої є просування українських національних інтересів.